Атмосферостійкі покриття

 Атмосферостійкі, захисно-декоративні покриття призначені для оберігання металевих, дерев'яних і бетонних конструкцій від негативних атмосферних впливів, таких як : ультрафіолетове випромінювання, температурне коливання, атмосферні опади, волога.

 Завдяки широкому вибору гами кольорів, Ваш фасад буде не тільки захищений, а й виглядатиме чудово протягом багатьох років, завдяки кремнійорганічному складу, стійкого до вигорання.

 

 

 Поділяють покриття від типу поверхні :

КО-168 - емаль атмосферостійка, кремнійорганічна.

Для: фасадів та загрунтованих металевих поверхонь.

Захист від: руйнівного впливу атмосферних явищ - дощу, ультрафіолетового випромінювання та ін. Детальніший опис...

Витрата: 180-225 г/м2

Ціна від: 58,41 грн/кг

АК-125 ОЦМ - емаль захисно-декоративна. Нанесення при t від -15° до +35°.  

Для: оцинкованиої поверхні металу, ПВХ профілів.

Захищає від: атмосферних впливів - дощу, у/ф випромінювання. Детальніший опис...

Витрата: 180-225 г/м2

Ціна від: 60,11 грн/кг

КО-ШИФЕР - силіконова (гумова) фарба для дахів

Для: шиферної крівлі та інших азбстоцементних виробів.

Захищає від: ерозії та міграції азбесту.

Витрата: 80-120 г/м2                                                                                   Ціна від: 78,16 грн/кг                                                                                                                                                                             

Фарбування фасаду

 Якщо ваша мета - це обробка та модернізація фасаду будинку своїми руками, то фарба в якості основного матеріалу для зміни вигляду стане оптимальним рішенням. Перш, ніж ви дізнаєтеся про те, як пофарбувати фасад будинку, розглянемо трохи про переваги саме такого варіанту обробки, а також рекомендацій щодо вибору відповідної фарби для облицювання стін. Отже, чому ж краще пофарбувати фасад приватного будинку, а не, наприклад, обробити вагонкою або сайдингом? На це є кілька причин:

  • пофарбувати будинок - це доступно, цікаво і швидко;
  • широкий вибір фарб і кольорів
  • не обмежує фантазію;
  • сучасні фарби прослужать більше 10 років, не вимагаючи повторного фарбування.

 

 

 

Різнокольорові фарби дозволяють створювати найрізноманітніші малюнки, орнаменти і зорові ефекти. Фасад приватного будинку може прикрасити справжнє блакитне небо з хмарами, мозаїка або навіть лісові дерева. Щоб втілити мрії у життя важливо правильно підготувати поверхню стін будинку і не помилитися у виборі фарби. Почнемо з другого.

Яку фасадну фарбу вибрати, щоб пофарбувати будинок: види та особливості

Незважаючи на універсальність варіанту з забарвленням поверхонь, слід розуміти, що для кожного типу покриття потрібно буде підібрати оптимальний варіант фарби. Так, наприклад, не можна буде пофарбувати фарбою для пінопласту бетон, або фарбою для бетону мінеральний утеплювач і так далі.

Цегляний, дерев'яний, бетонний і оштукатурений фасад будинку: чим пофарбувати?

 

Цегляний фасад.

Багато що залежатиме від того, яка саме цегла була використана для обробки. Так, наприклад, силікатну цеглу допустимо фарбувати цементними і силіконовими фарбами. Тільки ці види володіють достатніми показниками паропроникності, необхідними для такого виду покриття. А ось керамічну цеглу допустимо покривати фарбою будь-якого типу.

 

Бетонний фасад приватного дому.

Підійдуть тільки силікатні, акрилові і силіконові фарби, що володіють достатніми показниками паропроникності.

 

Оштукатурений фасад.

Не так важливо, чи є під шаром декоративної фасадної штукатурки утеплювач, головне, розуміти, що підбирати покриття слід відповідно від типу штукатурки. Іншими словами, якщо була використана вапняна штукатурка, то фарбу потрібно підібрати вапняну, якщо на основі смоли - то акрилову, на базі цементу - цементну і так далі. Окремо варто відзначити фарби силікатні і силіконові, які, по суті, підійдуть для оштукатурених стін будь-якого типу, після попереднього їх грунтування.

 

Дерев'яний фасад.

Слід пам'ятати про горючість матеріалу, показники якого унеможливлює використання більшої частини лакофарбових покриттів на основі розчинників. Ідеальна фарба для фасаду з дерева - це акрилова, силіконова або силікатна - покриття зі здатністю «дихати» і відштовхувати воду.

Досить цікавий варіант покриття для дерев'яного фасаду - це масляна та глазурна, які можуть не мати колір або, навпаки, не обмежувати у виборі тих, хто мріє вибрати оригінальний колір і відтінок. Покриття поєднують у собі властивості антисептика і матеріалу.

 

Чим пофарбувати фасад: як вибрати колір?

Так само, як вибір типу фарби, підбір кольору - це не так просто зробити. Звичайно, перше, що слід враховувати, це особисті переваги. На другому місці - це закони кольору, основний з яких - це ступінь впливу на психоемоційний стан людей.

Перш ніж вибрати той чи інший колір фарби, подумайте про те, який відсоток поверхні будинку ви будете фарбувати - весь фасад або тільки частину. Так чи інакше, важливо підібрати такі колірні рішення, щоб будинок виглядав цілісним і гармонійним. У випадках, коли особливих переваг щодо вибору кольору немає, можна проаналізувати особливості епохи, коли був зведений котедж, як правило, кожен період диктує свої умови.

Оцінити колір фарби на сто відсотків можна тільки при денному світлі. Тому вибирати відповідний тон слід днем, порівнюючи між собою кілька варіантів.

Крім класичних варіантів кольорів і відтінків, слід звернути увагу і на екзотичні нетрадиційні типи фарб, колір яких далекий від загальноприйнятих норм. Так, наприклад, цікаво буде виглядати перламутрова фарба або напівпрозора з ефектом шовку, срібна або золота. Наносять такі фарби на поверхні без грунту, на дерево і мінеральні основи.

 

Підготовка та фарбування фасаду будинку.

Ми підійшли до головного - підготовки поверхні будівлі до фарбування. Перше, з чого потрібно почати - це з її очищення: видаліть бруд і пил, шар старої фарби і смоли, за допомогою скребка або спеціальної щітки з жорсткою щетиною. По закінченню процесу поверхню потрібно буде знежирити лужними засобами, після чого дати їй висохнути. Виконуючи роботи, пам'ятайте про те, що результат буде залежати від якості виконаних вами дій. Використовуйте відповідні інструменти, без яких домогтися позитивного ефекту навряд чи вийде. У вашому наборі обов'язково повинні бути присутніми:

синтетичні і натуральні кисті;

  • валики;
  • скребок;
  • відро;
  • розчинники та ін.

 

 

 

Як тільки поверхня буде очищена і готова, можна приступати до реалізації наступного поетапного плану:

  • нанесення шару матеріалу, що захищає поверхню (для дерева) від утворення бактерій і грибка;
  • перший грунтувальний шар іде у пропорції із розчинником 1:5 (15-20%)
  • нанесення фасадної фарби.

 

Зверніть увагу, що ті частини фасаду, що не плануються для фарбуватись потрібно буде захистити за допомогою малярного скотча. Скло можна закрити фанерою або газетою, змоченою у воді. Щоб не зафарбовувати металеві елементи фасаду, їх поверхню потрібно буде обробити ґрунтовкою з антикорозійним ефектом. Хороший варіант для захисту скла від фарби - це використання приготовленої вручну на основі мастила і мила жирової суміші.

У цілому можна відзначити, що роботи по фарбуванню фасаду будинку багато в чому ідентичні роботам з внутрішнього оздоблення стін приміщення. Поверхня також готується, грунтується і тільки потім фарбується.

На закінчення кілька корисних рекомендацій за забарвленням фасаду:

 

  1. Фарбувати потрібно в похмуру погоду, щоб склад мав час висихати рівномірно.
  2. Вранці краще фарбувати північну і західну стіни, ввечері - південну і східну.
  3. Краще наносити фасадну фарбу в два тонких шару, ніж в один товстий.

 

 

 

Як визначити якість фарбування? На правильно забарвлених стінах не буде плям, смуг, крупинок і потьоків. На відстані від трьох метрів поверхня фасаду, покрита фарбою, повинна виглядати ідеальною, без вад.